top of page

DingDong šampionát

DingDong je unikátní sportovní disciplína, kterou jsme dali dohromady a propracovali pro plnou spokojenost všech zúčastněných. Představte si vrh nožem ale zcela bezpečný a mnohem zábavnější!

Máme hrací systémy pro laiky i ligové hráče. Natrénujete s námi techniku vrhu bimbáskem, zvolíte správnou herní strategii, dobře se trefíte a můžete se stát světovým šampionem v DingDongu. V uvolněné večerní atmosféře si k desce stoupají přátelé či kolegové z práce a navzájem se obtesávají bimbásky. 

Garantujeme, že se od srdce zasmějete! Šampionát započne předchází mu poctivá klaunská průprava

v podání týmu Bimbária! 

Jak šampionát probíhá?

00

Příprava

Když už Bimbárium s celým tím cirkusem někam jede, tak by rádo takový den vytěžilo do maxima, tzn. že počítá s tím, že bude makat celý den.

V ideálním případě ráno postavíme arénu, světla, zvuk, plamenomety, a vůbec vše potřebné.

01

Přednáška o bimbáskách

V brzkém odpoledni začínáme krátkou ale výživnou přednáškou o soužití bimbasů a lidí v historii lidstva

a taktéž o soužití Bimbária a současně dostupných bimbásků!

ČÁST 1 - Historie bimbásků

Bimbárium v análech lidstva vypátralo důkazy o tom, že výrobou bimbásků se lidé zabývají tak říkajíc odjaktěživa. Bimbas je prokazatelně jedním z nejdéle zobrazovaných ikon už od pravěku a má bohatou, až 30 000 let dlouhou historii. (Délka 5 minut.)

ČÁST 2 - Muzeum bimbásků

Od začátku věků Bimbária hledáme ten nejoptimálnější materiál vhodný ke hře DingDong, a to pokud možno za rozumnou cenu. Nasbírali jsme tak mnoho cenných zkušeností a pro Muzeum sehnali zajímavé kousky. Nejrůznější velikosti, barvy, váhy, materiály a v neposlední řadě evidence, že není přísavka jako přísavka. Tak vzniklo Muzeum Bimbásků! Tolik kilo bimbásků pohromadě jste nikdy v životě neviděli! (Délka 10 minut.)

02

Bimbásky v rukách tajtrlíků

Ukázka zábavnického potenciálu bimbásků v rukou vrhačů - profíků. Uvidíte unikátní cirkusová čísla

a exotické vrhací techniky - bez nadsázky vrchol současné bimbáskové scény! (Délka 10 minut.)

03

Ukázka povolených vrhacích technik
a pravidel

Detailní ukázka tří základních technik vrhu bimbáskem

a jejich využití při hře. Seznámení s pravidly hry DingDong a protokolu chování u nás v aréně, o faulech

a nepovolených slovních přešlapech. Poté následuje předvedení ukázkové hry. (Délka 15 minut.)

04

Trénink

Když jsou všem známá pravidla a principy DingDongu, začneme s workshopem techniky vrhu a řízeným tréninkem účastníků. Tým Bimbária bude pečlivě vysvětlovat a pomáhat všem zájemcům osvojit si techniku vrhání a přicucnout si svého prvního bimbáska na hrací desku! (Délka 60 - 120 minut.)

05

Šampionát v DingDongu!

Teď už přichází samotný šampionát. Ze studentů začátečníků se zápisem do herní tabulky stávají soutěžící a budoucí rivalové o titul šampiona DingDongu!

Běžná forma šampionátu je klasická vyřazovací tabulka ve formátu pavouk, kde každý hráč hraje sám za sebe.  Je-li pro šampionát k dispozici velkorysejší časová jednotka, z hráčů postavíme týmy. (Délka 90 - 120 minut.)

Bimbárium DingDong championship šampionát
Bimbárium DingDong championship šampionát
bottom of page